Bez poistenia ani ranu. Potreba zabezpečenia pre futbalistov rastie


			Bez poistenia ani ranu. Potreba zabezpečenia pre futbalistov rastie
6.9.2017 Riziká, Zahraničie

Po letnej prestávke v Nemecku opäť začala hrať nemecká futbalová Bundesliga a tiež sa konajú európske súťaže. V súvislosti so začiatkom futbalovej sezóny varuje nemecká poisťovňa Ergo Specialty, že existuje potreba zabezpečiť futbalistov pre chorobu, zranenie alebo dokonca postihnutie. 

Podľa Ergo Specialty je trend lepšej zabezpečenosti športovcov jasný. Zo športového sektora sú požadované stále vyššie poistné sumy. To sa týka nielen poistenia trhovej hodnoty, ale aj poistenia pre prípad invalidity. V prípade poistenia trhovej hodnoty v športe sa bežne vypláca v Nemecku dohodnutá suma, ak športovec nie je schopný vykonávať kvôli chorobe alebo zraneniu športové činnosti. 

Ak výpadok hráča znamená športové oslabenie, môžu kluby obmedziť svoje ekonomické škody prostredníctvom tohto poistenia. Požiadavka na vyššie poistné sumy je založená na zvýšení odmien hráča. Štandardné riešenia tu však neexistujú. Ergo Specialty uvádza, že poistné sa vypočíta individuálne pre každého hráča. V priemere sú sadzby približne jedno percento poistnej sumy v rozpätí od 0,6 % do 2 %. To závisí hlavne od veku hráča. 

Vyššiu náchylnosť futbalistov k chorobe alebo zraneniu nemôže Ergo Specialty potvrdiť . Aj príčiny invalidity športovcov sú z dlhodobého hľadiska v podstate rovnaké. Väčšinou ide o nestabilné kolená alebo iné kĺby, alebo chronickú bolesť pri zaťažení, ktorá vedie k predčasnému ukončeniu kariéry. Väčšina hráčov má dohodnuté poistenie pre prípad invalidity, ale poistenie trhovej hodnoty používajú kluby v rôznej miere.Existujú totiž aj kluby, ktoré poisťujú iba časť svojich kádrov. 

Dôležitosť a nevyhnutnosť poistenia futbalových hráčov ukázal nedávny útok na autobus Borussia Dortmund. Poistenie sa uzatvára v súlade s požiadavkami futbalistov. Tí si môžu okrem obvyklého poistenia dennej nemocenskej dávky zabezpečiť aj denné dávky za dobu, kedy nemôžu vykonávať športové činnosti, alebo poistenie trhovej hodnoty, i poistenie jednotlivých častí tela. Napríklad Real Madrid si nechal poistiť nohy Cristiana Ronalda na viac ako 200 miliónov eur. 

V roku 2016 uverejnil portál Getsurance  približne poistné čiastky špičkových futbalistov pre prípad invalidity. Nespornou jedničkou bola argentínska hviezda Lionel Messi s poistným 84 miliónov eur. Cristiano Ronaldo je na druhom mieste s približne 72 miliónmi eur, po ktorom nasledujú hviezdy Bayern Müller a Manuel Neuer s 52 miliónmi eur. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články