Poistné produkty » Pre občanov » Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

31.12.2012, Pre občanov, Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

Ste poistencom štátu a budete pracovať aj po novom roku 2013 na dohodu? Tak v tomto prípade už od 1. januára nebudete spĺňať jednu z podmienok na to, aby ste naďalej zostali poistencom štátu a musíte sa z dôchodkového poistenia odhlásiť do 9. januára. Po novom totiž budete dôchodkovo poistení ako zamestnanci z tohto právneho vzťahu, teda z dohody.  

"Ide o tých poistencov, za ktorých poistné na dôchodkové poistenie platí štát z dôvodu starostlivosti o dieťa (napríklad matky na rodičovskej dovolenke), poberania peňažného príspevku naopatrovanie alebo z dôvodu výkonu osobnej asistencie. To znamená, že ak takéto osoby v minulosti podali prihlášku na dôchodkové poistenie, sú povinné podať odhlášku z dôchodkového poistenia najneskôr do 9. januára 2013." Dôchodkové poistenie takto zanikne 31. decembra 2012. Odhlásiť  sa treba v pobočke Sociálnej poisťovne podľa miesta trvalého pobytu.

Podľa Sociálnej poisťovne, poistencom štátu naďalej môže byť len fyzická osoba, ktorá nie je dôchodkovo poistená ako zamestnanec alebo ako povinne poistená samostatne zárobkovo činná osoba.

Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

 

 

Zdroj: Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

Facebook Twitter


Komentáre

správa dňa

Poisťovníctvo v roku 2015: Dana Štorová, D.A.S. Rechtsschutz AG

Poisťovníctvo v roku 2015: Dana Štorová, D.A.S. Rechtsschutz AGVlani poskytli klientom viac ako 7 299 právnych rád, či už po telefóne, písomne alebo osobne a uzavreli 1 550 poistných udalostí. Spustili produkt — poistenie ochrany práv „Porada“ — ktorý je novinkou na poistnom trhu. Ako prezrádza Dana Štorová, vedúca pobočky D.A.S. Rechtsschutz AG, v roku 2016 sa chcú zamerať na spustenie portálu pre obchodných partnerov, vrátane maklérov.
celý článok

adresár
INSIA SK s.r.o.INSIA SK s.r.o.
Najväčšia slovenská sieť špecialistov na poistenie firiem a občanov
PR články

Groupama radí: Pozor na silvestrovské požiare

Poisťovne evidujú počas silvestrovských osláv nárast škôd, ktoré má na svedomí zábavná pyrotechnika. Podľa ministerstva vnútra počas vlaňajšieho Silvestra a Nového roka hasiči zasahovali pri 118 požiaroch, pri ktorých došlo ku škodám za 400-tisíc eur.

Právna rada je (niekedy) nad zlato

Čas sú peniaze. No nielen čas, aj iné „položky“ vás môžu stáť nemalé peniaze. Eliminovať niektoré náklady či nečakané výdavky je možné uzavretím vhodného poistenia, či už ste v pozícii zamestnanca alebo zamestnávateľa.

Wüstenrot poisťovňa: Je čas na zmenu

Povinné zmluvné poistenie má byť automatické pre každého držiteľa motorového vozidla. Autopoistenie iného druhu, ako havarijné poistenie Kasko, je už na individuálnom rozhodnutí – či je motorista/vodič ochotný prípadnú náhradu škody zaplatiť z vlastného vrecka. Na cestách sa však neoplatí riskovať.

Lloyd’s of London: Volíme moderné postupy na poistnom trhu

Spoločnosť zastáva úlohu administratívneho aparátu trhu Lloyd’s, sama poistenia neponúka. Poskytuje však potrebnú infraštruktúru pre upisovateľov a maklérov nevyhnutnú pre podnikanie v takom rozsahu. Jej úlohou je riadenie rizík, ktoré nie je možné koordinovať jednotlivými subjektmi, pretože vznikajú, respektíve sa prejavujú až na úrovni trhu.

Call centrum UNIQA poisťovne predĺžilo úradné hodiny pre klientov

Letné búrky a pretrvávajúce dažde stále spôsobujú klientom UNIQA poisťovne škody na domoch, domácnostiach či motorových vozidlách. V záujme rýchlejšej pomoci a likvidácie poistných udalostí predĺžila UNIQA poisťovňa úradné hodiny call centra.

Czech Superbrands 2015 má víťaza. Defend Group

Spoločnosť Defend Insurance Group, ktorá zastáva pozíciu coverholdera poisťovne Lloyd´s of London v Česku, na Slovensku i v Maďarsku, dosiahla v súťaži Czech Superbrands Award 2015 nevšedný úspech. Spotrebitelia, a následne odborná porota, ocenili značku Defend cenou Superbrands 2015, ktorá získala certifikát CZECH SUPERBRANDS AWARD.