Poistné produkty » Pre občanov » Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

31.12.2012, Pre občanov, Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

Ste poistencom štátu a budete pracovať aj po novom roku 2013 na dohodu? Tak v tomto prípade už od 1. januára nebudete spĺňať jednu z podmienok na to, aby ste naďalej zostali poistencom štátu a musíte sa z dôchodkového poistenia odhlásiť do 9. januára. Po novom totiž budete dôchodkovo poistení ako zamestnanci z tohto právneho vzťahu, teda z dohody.  

"Ide o tých poistencov, za ktorých poistné na dôchodkové poistenie platí štát z dôvodu starostlivosti o dieťa (napríklad matky na rodičovskej dovolenke), poberania peňažného príspevku naopatrovanie alebo z dôvodu výkonu osobnej asistencie. To znamená, že ak takéto osoby v minulosti podali prihlášku na dôchodkové poistenie, sú povinné podať odhlášku z dôchodkového poistenia najneskôr do 9. januára 2013." Dôchodkové poistenie takto zanikne 31. decembra 2012. Odhlásiť  sa treba v pobočke Sociálnej poisťovne podľa miesta trvalého pobytu.

Podľa Sociálnej poisťovne, poistencom štátu naďalej môže byť len fyzická osoba, ktorá nie je dôchodkovo poistená ako zamestnanec alebo ako povinne poistená samostatne zárobkovo činná osoba.

Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

 

 

Facebook Twitter


správa dňa

Ročná cestovná poistka je u dovolenkárov trendom

Ročná cestovná poistka je u dovolenkárov trendom Zhruba 650-tisíc dovolenkárov si kupuje zájazdy cez slovenské cestovné kancelárie. Približne 80 percent si k nim pribaľuje aj cestovné poistenie. Podľa slov riaditeľa Európskej cestovnej poisťovne Miloša Kmetyho, do budúcnosti by poisťovňa chcela získať rozhodujúci podiel na trhu, teda väčší ako 1/3.
celý článok

PR články

Poistenie do hôr nepodceňujte

Lákajú vás hory a horská turistika je pre vás výborným relaxom, kde si oddýchnete a načerpáte novú energiu? Netreba však zabudnúť na horské poistenie. Aj príjemná turistika sa totiž môže zvrtnúť v dôsledku nepríjemného zranenia.

Turisti hlásia v lete najviac poistných udalostí z Chorvátska

Júl a august sú mesiace, kedy turisti hlásia najviac poistných udalostí z dovolenkových destinácií. Podľa údajov ČSOB Poisťovne je najviac hlásení z Chorvátska, s výrazným odstupom nasleduje Česko, Taliansko, Francúzsko, Rakúsko a Egypt.

Do práce na bicykli

Patríte medzi športové typy a bicykel je počas letných dní častým dopravným prostriedkom? V ČSOB tento druh dopravy podporujeme a spoločne tak napríklad šetríme životné prostredie.

Päť užitočných rád pri jazde na bicykli

Pekné slnečné počasie láka na cesty cyklistov profesionálov, cyklistov turistov, ale aj cyklistov začiatočníkov. Pre jazdu na bicykli platia nariadenia zákona o cestnej premávke. Aj keď mnohí cyklisti nie sú zároveň šoférmi áut, mali by dodržiavať nasledujúce zásady.