Prihlásenie


Registrácia
Zabudnuté heslo
Partneri oPoisteni.sk

                                                                                                                               

TOP najčítanejšie články za november 2014
  1. Luc Cools, ČSOB Poisťovňa: Na novinky v legislatíve sme dobre pripravení

  2. Marek Jankovič, Osobnosť SIBAF: Poisťovníctvo si ma získalo na celý život

  3. Marian Bátovský: Bodujeme u maklérov. Transparentnosťou a ľudskosťou

  4. Boris Kostov: Najviac ohrozené kybernetickými rizikami sú zdravotníctvo a finančné služby

  5. Andrea Leskovská: „Neodpočítavame amortizáciu pri PZP. Ako jediní na Slovensku"

  6. Sprostredkovateľ poistenia musí stáť na strane klienta

  7. Štefan Velčický, NBS: Na finančnom trhu stále pôsobia aj neprofesionáli

  8. Slabí predajcovia sa najmenej báli predávať zložité produkty. Aj to prináša život  

     
Poistné produkty » Pre občanov » Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

31.12.2012, Pre občanov, Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

Matky - dohodárky, odhláste sa z dôchodkového poistenia!

Ste poistencom štátu a budete pracovať aj po novom roku 2013 na dohodu? Tak v tomto prípade už od 1. januára nebudete spĺňať jednu z podmienok na to, aby ste naďalej zostali poistencom štátu a musíte sa z dôchodkového poistenia odhlásiť do 9. januára. Po novom totiž budete dôchodkovo poistení ako zamestnanci z tohto právneho vzťahu, teda z dohody.  

"Ide o tých poistencov, za ktorých poistné na dôchodkové poistenie platí štát z dôvodu starostlivosti o dieťa (napríklad matky na rodičovskej dovolenke), poberania peňažného príspevku naopatrovanie alebo z dôvodu výkonu osobnej asistencie. To znamená, že ak takéto osoby v minulosti podali prihlášku na dôchodkové poistenie, sú povinné podať odhlášku z dôchodkového poistenia najneskôr do 9. januára 2013." Dôchodkové poistenie takto zanikne 31. decembra 2012. Odhlásiť  sa treba v pobočke Sociálnej poisťovne podľa miesta trvalého pobytu.

Podľa Sociálnej poisťovne, poistencom štátu naďalej môže byť len fyzická osoba, ktorá nie je dôchodkovo poistená ako zamestnanec alebo ako povinne poistená samostatne zárobkovo činná osoba.

Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

 

 

Facebook Twitter


správa dňa

Dominik Štros, QBE ČR: Akvizícia posunie poisťovňu o ďalší krok dopredu

Dominik Štros, QBE ČR: Akvizícia posunie poisťovňu o ďalší krok dopreduVčera sme vás informovali o akvizícii kanadskej poisťovacej holdingovej spoločnosti Fairfax a poisťovne  QBE Insurance (Europe) Limited v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Dnes prinášame aktuálne vyjadrenia od generálneho riaditeľa QBE pre Českú republiku, Dominika Štrosa.
celý článok

PR články

Záručné programy DEFEND pre ojazdené nákladné vozidlá

Spoločnosť Defend Insurance Group uvádza na trh s ojazdenými nákladnými vozidlami záruky DEFEND Truck Protect - sesterskú verziu úspešnej záruky DEFEND Car Protect, ktorú zákazníci veľmi dobre poznajú u vozidiel do 3,5 tony.

ČSOB Poisťovňa: Poistenie domova dokáže ušetriť tisícky eur

Nie je to tak dávno, čo počasie niektoré regióny Slovenska poriadne vytrápilo. Silné dažde a prudký vietor poškodili príbytky mnohých ľudí. Aj preto ponúkame prehľad spolu s praktickými informáciami o tom, aké udalosti pri poškodení príbytku kryje ktoré poistenie.

Životné poistenie: Na zadné vrátka myslíme najmä pri úrazoch

Životné poistenie chráni v nečakaných situáciách. Ľudia si najčastejšie uzatvárajú pripoistenia pre prípad trvalých následkov úrazu či pripoistenie denného odškodného pre prípad liečenia úrazu. Najviac uzavretých životných poistení je podľa údajov ČSOB Poisťovne na strednom Slovensku.

Poistná ochrana od Lloyd´s na Slovensku

Už viac ako dva roky pôsobí na Slovensku spoločnosť Defend Finance s.r.o., člen skupiny Defend Insurance Group, ktorá získala štatút coverholdera britského poistiteľa Lloyd´s of London, a tým i možnosť uzatvárať a spravovať poistné zmluvy pod menom tejto najstaršej poisťovacej inštitúcie na svete.